میکرون از چیپ های حافظه جدید 3D NAND برای پرچمداران اندرویدی رونمایی کرد – دیجیاتو – آموزشکده فنی و حرفه ای

شرکت میکرون تکنولوژی در جریان نمایشگاه MWC، از سری جدید چیپ های حافظه 3D NAND خود برای پرچمداران اندرویدی پرده برداشت
در انتها بد نیست بدانید که در این حوزه سامسونگ رقیب مستقیم میکرون برای تولید چیپ های حافظه محسوب می شود.

شرکت میکرون تکنولوژی در جریان نمایشگاه MWC، از سری جدید چیپ های حافظه 3D NAND خود برای پرچمداران اندرویدی پرده برداشت. چیپ های جدید که نسل دوم 3D NAND محسوب می شوند، بر پایه استاندارد UFS ۲.۱ طراحی شده و ماژول های ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی را شامل می شوند که تا انتهای بهار امسال در اختیار سازندگان تلفن های هوشمند قرار خواهند گرفت.

همچنین گفته شده که این چیپ های حافظه ۵۰ درصد در مقایسه با نسل قدیمی سریع تر بوده و در عین اندازه یکسان، دو برابر حافظه بیشتری در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهند. تاریخ عرضه این چیپ ها هنوز مشخص نشده، با این وجود احتمالا در نیمه دوم سال جاری شاهد عرضه اولین اسمارت فون های مجهز به این چیپ های پیشرفته خواهیم بود.

سامسونگ رقیب مستقیم میکرون برای تولید چیپ های حافظه محسوب می شود

چیپ های مذکور، بر مبنای تکنولوژی سه وجهی 3D NAND کار می کنند که میکرون موارد استفاده آن ها را کمک به عملکرد بهتر در اپلیکیشن های هوش مصنوعی ذکر می کند. مضاف بر این، محصولات جدید میکرون می توانند در موارد دیگری مثل تشخیص چهره و اپلیکیشن های واقعیت مجازی نیز عملکرد بهتری را برای پرچمداران اندرویدی به ارمغان بیاورند.

میکرون ادعا می کند که نسل دوم این چیپ ها، برای عکاسی با موبایل و اشتراک گذاری تصاویر بسیار ایده آل هستند و قادرند حجم عظیمی از داده ها را با حداقل تأخیر منتقل کنند. ضمنا چیپ های 3D NAND جدید در عین داشتن ابعاد کمتر، سلول های ذخیره بیشتری نسبت به نسل گذشته خود دارند و در مصرف انرژی باتری هم بهینه تر عمل می کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *