ثبت رکورد جدید 4.59 ثانیه ای حل مکعب روبیک [تماشا کنید] – دیجیاتو + سرمربی تیم ملی فرانسه تا 2020 تمدید کرد – آموزشکده فنی و حرفه ای

اگر تجربه بازی با مکعب های روبیک را داشته باشید، حتماً موافقید که حل آن در کمتر از چند ساعت و حتی چند دقیقه، بسیار مشکل است و شاید غیر ممکن به نظر بیاید
در سال های اخیر رکورد جهانی حل این بازی، به میزان زیادی بهبود یافته. به عنوان نمونه در سال 2003، عدد 16.7 ثانیه برای این رکورد ثبت شده بود.

«چو» تا کنون مدال های متعددی از جمله 21 طلا، 21 نقره و 5 برنز در مسابقات مختلف حل مکعب های روبیک به دست آورده و رکورد قبلی این جوان باهوش، 6.54 ثانیه بوده. رکورد جهانی قبلی نیز با 4.69 ثانیه، در اختیار «فلیکس زمدگز» (Feliks Zemdegs) استرالیایی بود که تنها 0.05 ثانیه کند تر از «چو» موفق به حل آن شده بود.

اگر تجربه بازی با مکعب های روبیک را داشته باشید، حتماً موافقید که حل آن در کمتر از چند ساعت و حتی چند دقیقه، بسیار مشکل است و شاید غیر ممکن به نظر بیاید. ولی سال هاست که رکورد شکنی حل این بازی، حول ثانیه ها می چرخد.

به تازگی یک جوان 23 ساله به نام (سِئونگ بِئوم چو) «SeungBeom Cho»، موفق شده در رویداد جهانی انجمن مکعب «ChicaGhosts 2017» در شیکاگو آمریکا، رکورد 4.59 ثانیه را در حل مکعب روبیک به ثبت برساند.

لازم است یادآوری کنیم که مکعب روبیک، توسط «ارنو روبیک» (Ernő Rubik)، مجسمه ساز مجارستانی، در سال 1974 اختراع شد.

——————-

ورزش سه: ساعتی پیش فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرد که قرارداد سرمربی خود را تا تابستان سال 2020 تمدید کرده است
دشان طی این سالها تا به حال در مجموع 43 پیروزی، 12 تساوی و 14 شکست در تیم فرانسه به دست آورده است و با ثبت میانگین 62 درصد پیروزی بیشترین بردها را نسبت به تعداد حضور روی نیمکت فرانسه به کسب کرده است.

دیدیه دشان در سال 2012 و بعد از لوران بلان هدایت تیم ملی فرانسه را بر عهده گرفت و بدین ترتیب و تا پایان قرارداد او 8 سال هدایت خروس ها را بر عهده داشته است.

ورزش سه: ساعتی پیش فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرد که قرارداد سرمربی خود را تا تابستان سال 2020 تمدید کرده است.

دشان و فرانسه در یورو 2016 و در خانه در آستانه فتح رقابت ها بعد از 16 سال بودند اما پرتغال در دیدار پایانی مانع این تیم شد. قهرمان جهان در سال 1998 و اروپا در سال 2000 همچنین 103 بار برای تیم ملی فرانسه به میدان رفته است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *