اینتل چیپ Myriad X را برای کاربردهای بینایی کامپیوتری پیشرفته معرفی کرد – دیجیاتو – آموزشکده فنی و حرفه ای

اینتل نخستین سالگرد خرید کمپانی Movidius را با معرفی چیپ جدیدی به نام Myriad X جشن می گیرد که در واقع نسخه حرفه ای تر Myriad 2 به شمار می رود

گفتنیست نسل قبلی این چیپست ها یعنی Myriad 2 همچنان در سبد محصولات اینتل قرار خواهد داشت، اما شرکت هایی که به سخت تور بدروم نوروز 97 افزار قوی تر و البته گران قیمت تری نیاز دارند، می توانند از Myriad X استفاده کنند.

چیپ Myriad X که همانند نسل قبل برای کاربردهای حرفه ای بینایی ماشین توسعه یافته، از نظر طراحی کاملاً متحول شده و به لطف تور فرانسه «موتور محاسباتی عصبی» قابلیت های یادگیری عمیق بسیار پیچیده ای را به دست آورده است تا اطلاعات محیط اطراف را به راحتی پردازش کند.

این چیپست ها علی رغم مصرف انرژی بسیار کم، می توانند توان پردازش فوق العاده ای را برای تشخیص اشیاء در محیط و شناسایی سریع تغییرات در اختیار دستگاه های مختلف قرار دهند.

اینتل بازار پهپادها، هدست های AR/VR، صنایع رباتیک و دوربین های هوشمند را هدف گرفته قیمت بلیط هواپیما است

عرضه این واحد پردازش بصری (VPU) مبتنی بر هوش مصنوعی، به خوبی نشان می دهد که اینتل با تصاحب Movidius نه تنها مانع پیشرفت آنها نشده، بلکه تحقق اهداف بلندپروازانه آنها را نیز سرعت بخشیده است.

اینتل نخستین سالگرد خرید کمپانی Movidius را با معرفی چیپ جدیدی به نام Myriad X جشن می گیرد که در واقع نسخه حرفه ای تر Myriad 2 به شمار می رود.

مدیر پروژه Movidius اینتل می گوید با تعبیه هوش مصنوعی سریع تور ویتنام و جامع درون دستگاه های مختلف، می توان جهان را به محیطی ایمن، کارآمد و بدون مرز تبدیل کرد. چیپ اختصاصی برای بینایی کامپیوتر در تمامی دستگاه های الکترونیکی کنونی کاربرد دارد، اما اینتل بیشتر حوزه پهپادها، هدست های واقعیت مجازی/افزوده، صنایع رباتیک و دوربین های هوشمند را هدف گرفته است.

نسل قبلی این SoC ها یعنی Myriad 2 در هر ثانیه بین 1 تا 1.5 تریلیون عملیات هوش مصنوعی را انجام می داد، اما خرید بلیط هواپیما Myriad X توانایی پردازش 4 تریلیون عملیات در هر ثانیه را دارد. موتور محاسباتی عصبی هم وظیفه پردازش تصویر را بر عهده دارد. جدول زیر مشخصات این دو نسل را با یکدیگر مقایسه می کند:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *